Slaptažodžio keitimas

Processing

Ekstruzinis polistirolas XPS

FILTRAI:

Žiūrėti tik:

Prekių viso 1 - 15 / 15

Kaip vadinamas ekstruzinis polistirolas XPS?


Ekstruzinis polistirenas (XPS) yra aukštos kokybės uždarų porų struktūros standi termoizoliacija. Tikrasis pavadinimas yra ekstruzinis polistireninis putplastis XPS (Extruded Polystyrene). Šnekamojoje kalboje vadinamas XPS‘u, Styrodur, žalias, melsvas polistirolis, kietuoju putplasčių ir t.t. Dėl paprastumo toliau vadinsime esktruziniu polistrolu XPS.


Kaip gaminamas ekstruzinis polistirolas XPS?


Ekstruzinis polistirolas XPS gaminamas ekstruzijos (lot. extrudo – išstumiu) būdu.

 1. Bunkeryje uždarų porų polistireno granulės ir kiti priedai prie tam tikros temperatūros yra sumaišomi ir sraigto pagalba išspaudžiama polistireno masė.
 2. Iš masės susiformuoja ilga XPS juosta, kuri supjaustoma pagal reikalingus matmenis.
 3. Supjaustytos plokštės keliauja į specialią lentyna, kur dar 15-20 minučių yra atvėsinamos.
 4. Sekantis etapas plokščių matmenų kalibravimas ir frezavimas (jeigu frezavimo reikia).
 5. Galutinis etapas- pakavimas.

Visa gamyba yra pilnai automatizuota, žmogaus darbas yra tik medžiagų papildymas į bunkerį ir supakuotų gaminių sandėliavimas ar krovimas į autotransportą.


Kam naudojamas ekstruzinis polistirolas XPS?


Ekstruzinio polistirolo XPS naudojimo galimybės labai plačios. Namo statyboje jis gali būti panaudojamas nuo grindų iki stogo. Dažniausios panaudojimo sritys:

 • Pamatų izoliacija ir apšiltinimas - U formos liktiniai klojiniai, plokštuminiai pamatai, pamatų apšiltinimas.
 • Grindų izoliacija ir apšiltinimas - grindys ant grunto, grindų šiltinimas, pogrindžio šiltinimas.
 • Sienų izoliacija - tinkuojami fasadai, ventiliuojami fasadai, trisluoksnio mūro sienoms, šiltinimo iš vidaus sprendimai, karkasinėms sienoms.
 • Stogo izoliacija ir apšiltinimas - plokščio stogo šiltinimas, atvirkštinis stogas (parkingas ant stogo), šlaitinio stogo šiltinimas.
 • Pirties izoliacijai.
 • Vamzdžių tranšėjoms.
 • Kelių įrengimui.


Ekstruzinio polistirolo XPS gaminiai


Mes atstovaujame ir prekiaujame Finnfoam gamintojo produktais. Pagrindiniai gaminiai:

 • Finnfoam F-300: stipris gniuždant yra virš 300 kPa arba apie 30 t/m², o valkšnumas gniuždant – 130 kPa arba 13 t/m². Statant ar įsirengiant individualius namus, šias plokštes tinka naudoti praktiškai visur: pamatams, grindims, stogams, terasoms, angokraščiams, izoliacijai nuo įšalo, kiemams ar pėsčiųjų takams izoliuoti. Nedidelių pastatų plokštuminiams pamatams dažniausiai užtenka plokščių Finnfoam F-300, bet gali būti naudojamos ir Finnfoam F-400 ar F-500 plokštės.

 • Finnfoam F-300 XX: toks pat gaminys, kaip ir Finnfoam F-300, tačiau yra suformuotas rifliuotas „vaflins“ paviršius, kuris žymiai geriau sukimba su klijais ar tinku. Naudojamas cokolių, angokraščių ir kitų vertikalių paviršių šiltinimui.

 • Liktiniai U ir L formos klojiniai - juostinių ar plokštinių pamatų įrengimui. Didžiausias privalumas - greitis, nes naudojant Finnfoam gaminius galima darbus atlikti kelis kartus greičiau nei su standartinėmis medžiagomis.

 • Spec. gaminiai Finnfoam F-200, Finnfoam F-400, Finnfoam F-500, Finnfoam F-700 yra naudojami stogų, vamdžių tranšėjų, kelių, net lėktuvo pakilimų takų įrengimų.


Ekstruzinio polistirolo XPS klijai


Norint klijuoti XPS plokštes, rekomenduojame iškart rinktis ekstruzinio polistirolo XPS plokštes su rifliuotu „vafliniu“ paviršiumi. Jeigu įsigijote plokštes su lygiu paviršiumi, tai paviršių reikia suraižyti, kad klijai sukibtų gerai. Suraižyti galite su polistirolo trintuve „tarka“, o jeigu neturite, tai galite su paprasčiausiu pjūklu ar netgi su vinimi.


XPS ekstruzinis polistirolas rifliuotas


XPS plokščių klijavimui galima naudoti sausus (mineralinius) ir paruoštus (bituminius ar poliuretaninius) klijus.


Ekstruzinio polistirolo XPS privalumai

 • Uždarų porų struktūra: XPS struktūra visiškai vientisa, todėl nepatenka drėgmė į vidų.
 • Atsparumas drėgmei: dėl uždarų porų struktūros, drėgmė nepapuola į vidų, todėl šaldymo ciklai neardo XPS.
 • Puiki šilumos izoliacija: deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas 0,031 – 0,037 W/mK.
 • Ypatingas tvirtumas, pvz. F-300 stipris gniuždant yra virš 300 kPa arba apie 30 t/m², o F-700 net virš 700 kPa arba apie 70 t/m².
 • Ilgaamžiškumas: savo savybių nepraras daugiau nei 50 metų.
 • Neišskiria jokių sveikatai pavojingų dalelių ar dujų.
 • 100% perdirbamas.


Ekstruzinio polistirolo XPS minusai

 • Neaukšta garso izoliacija.
 • Aukštesnė kaina, lyginant su standartiniu polistireniu putplasčiu EPS.


Ekstruzinio polistirolo XPS kaina


XPS kaina yra per vidurį tarp standartinio EPS ir fenolio ar poliuretano gaminių. Naudojant tokius gaminius kaip U formos klojinius, galite sutaupyti didelę pinigų sumą, nes nereikia nuomoti rostverko klojinių ir tuo pačiu pagrindinius darbus galite atlikti patys. 
Ekstruzinis polistireninis putplastis (XPS), dar vadinamas Styrodur, yra puiki drėgmės neįgerianti ir nuo šalčio apsauganti izoliacinė medžiaga. Tai puikus sprendimas grindims, pamatams ir kitoms po žeme esančioms konstrukcijoms apšiltinti. Šis polistirolas pasižymi tvirtumu ir geromis šilumos izoliacijos savybėmis, neabsorbuoja vandens, nesitraukia ir neišbrinksta, nepūva ir yra chemiškai atsparus. Ekstruzinį polistireną paprasta ir patogu naudoti, jis lengvai montuojamas. Įsigykite kokybiškų šiltinimo medžiagų internetu Lemora.lt – atsiimti nemokamai sandėliuojamas prekes galėsite jau tą pačią dieną!