Stogo dangos

  • Šiferis

    Fibrocementiniai banguoti lakštai (šiferis) – gilias tradicijas Lietuvoje turinti stogo danga. Modernus šiferis gaminamas iš sveikatai nekenksmingo sintetinio pluošto, pasižyminčio itin geru laidumu vandens garams. Tokia cirkuliacija užtikrina karkaso vėdinimą ir apsaugo nuo galimo pelėsio ar grybelio atsiradimo. Pagrindinis šios stogo dangos privalumas – ilgaamžiškumas. Žinomi gamintojai dažnai suteikia net 30 metų garantiją, bet patyrę meistrai žino, kad teisingai uždengus stogą šiferiu, jis tarnaus dar ilgiau. Daug priežiūros nereikalaujantis paviršius išlieka nepakitęs daugybę metų, nebent norėsite atnaujinti lakštus specialiais dažais. Be to, medžiagos atsparumas dideliems temperatūrų svyravimams gera garso izoliacija vis dažniau tampa priežastimi naujakuriams rinktis būtent šiferio lakštus. Dažnai atsižvelgiama ir į dangos nelaidumą elektrai bei atsparumą rūdims, kas šiferį padaro beveik visiems aplinkos veiksniams atsparia medžiaga. Internetinėje parduotuvėje Lemora.lt galite apžiūrėti visą šiferio asortimentą, kuriame rasite skirtingų formų bei atspalvių lakštų, beliks išsirinkti labiausiai tinkančius jūsų būsto išvaizdai.

  • Betoninės čerpės

    Betoninės čerpės – vienas universaliausių stogo dangos sprendimų, užtikrinančių ramų gyvenimą be rūpesčių. Klasikinės betoninės čerpės kasmet sulaukia daugiausia naujakurių dėmesio, nes specialaus sluoksnio danga užtikrina maksimalų atsparumą atmosferos veiksniams. Be to, ši stogo danga kuriama atsižvelgiant į mūsų permainingo klimato sąlygas, todėl sulaiko net sunkiai valdomus oro srautus iš vidinės namo pusės.  Tuo pačiu metu iš lauko plūstantis šaltis negalės patekti vidun, nes speciali danga pagerina betono šilumos atidavimo savybes. Internetinės parduotuvės Lemora.lt asortimente taip pat rasite panašių į natūralaus skalūno dangą čerpių. Toks modelis buvo sukurtas atsižvelgiant į modernios architektūros standartus, o šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia tobulai suderinti čerpės formą ir medžiagos galimybes. Ryški tekstūra bei sodri spalva suteiks jūsų būstui išskirtinį stilių ir nesenstančią išvaizdą. Apžiūrėkite betoninių čerpių pasirinkimą internetu Lemora.lt ir jau šiandien įgyvendinkite svajones sukurti unikalius ir jums mielus namus.

  • Keramikinės čerpės

    Pastaruoju metu vis auganti natūralumo paklausa skatina rinktis kuo natūralesnes stogo dangas, tokias kaip keraminės čerpės. Susidomėjimas čerpiniais stogais kiekvienais metais vis auga dėl keleto svarbių faktorių: medžiagos ilgaamžiškumo, ekologiškumo, atsparumo karščiui ir patrauklios kainos. Moderni stogo danga iš natūralaus molio atlaiko daugiau nei 100 šaldymo ir atšildymo ciklų, o daugiau nei 1000°C krosnyje degamos čerpės nepriekaištingai tarnaus net karščiausią vasarą. Laikui bėgant čerpinis stogas lieka nepakitęs, nes šio tipo danga atspari UV spinduliuotei, ugniai, net silpnų rūgščių poveikiui. Santykinai didelis keraminių čerpių svoris yra labiau privalumas nei trūkumas. Tokį stogą sunkiai paveiks uraganinis vėjas ar stiprūs vėjo šuorai.

  • Plieninė danga

    Plieninė stogo danga, vadovaujantis pardavimų statistika, sudaro bemaž tris ketvirtadalius visų nuperkamų dangų. Dažniausiu skardos privalumu laikoma gera jos išvaizda. Išskirtinio, čerpinio profilio danga estetiškai užbaigia tiek mieste, tiek kaime kuriamo būsto įvaizdį. Savo ruožtu gamintojai vien šios stogo dangos spalvai suteikia 15-50 metų garantiją (priklausomai nuo skardos padengimo), nes danga palyginti ilgai išlaiko pradinę išvaizdą net veikiant stipriai UV spinduliuotei. Gaminant plieninės stogo dangos lakštus, jų išorinė pusė padengiama specialiu atmosferos poveikiui atspariu polimeriniu sluoksniu. Kitas skardos privalumas – lengvas jos svoris. Tokią medžiagą lengva transportuoti ir sumontuoti, o svarbiausia tai, kad tokia stogo danga nesudaro papildomos apkrovos pastato laikančiosioms konstrukcijoms. Tuo metu apkrova gegnėms – minimali, todėl jų nereikia niekaip papildomai sutvirtinti ar tankiau įrengti grebėstus. Jei renkantis dengiamąsias medžiagas svarbus kainos faktorius, paminėtina ir tai, kad plieninė stogo danga nereikalauja jokios papildomos priežiūros, tad sutaupysite dažų ir kitų atnaujinimo priemonių sąskaita.

  • Bituminės čerpės

    Apžiūrėdami galimus stogo dangos pasirinkimus, greičiausiai svarstysite ir bituminių čerpių, dar vadinamų čerpelėmis, variantą. Jos gaminamos iš ilgaamžio ir patvaraus stiklūno pagrindo, padengto pagerintų savybių polimeriniu bituminiu mišiniu. Vienas didžiausių šios dangos privalumų – lengvas tvirtinimas. Nesunkus įrengimas leidžia patiems sumontuoti dangą ir taip sutaupyti nemažai išlaidų. Bituminių čerpių stogas idealiai tiks norintiems sukurti tobulos tylos jausmą naujame būste. Tai – itin minkšta danga, kuri gerai sugeria lietaus ir kitų kritulių garsus, todėl galėsite netrukdomi ilsėtis be jokio pašalinio triukšmo. Dar viena gera čerpelių savybė – universalus lankstumas. Tai reiškia, kad jos puikiai tiks įrengiant lenktus, banguotus ar kitų netradicinių formų stogus. Lietuvoje gaminamos bituminės čerpės yra nedidelės, tad nereiks išeikvoti daug medžiagos kuriant unikalų fasadą. Galėsite išpildyti visus savo lūkesčius, nes asortimente rasite gausų stogo dangos atspalvių pasirinkimą.

  • Prilydoma danga

    Prilydoma stogo danga – vienas inovatyviausių ir daugeliui žmonių dar mažai žinomas sprendimas. Ji gaminama dviejų tipų: viršutinis hidroizoliacinis ir apsauginis sluoksnis dengiamas skalūnu, o apatinis – kvarcinio smėlio sluoksniu. Iš esmės nuo kitų ši danga skiriasi tik kitokiu dengimo principu ir dažniausiai pasirenkama plokštiesiems stogams kloti. Prilydoma stogo danga turi puikias hidroizoliacines savybes, tad puikiai sulaiko drėgmę ir neleidžia jai pažeisti stogo konstrukcijos. Gamintojų teigimu, tokia stogo danga gali be priekaištų tarnauti net 15-20 metų, o prireikus remonto neteks ardyti visų jos sluoksnių. Be to, prilydoma danga yra visiškai saugi, netoksiška ir ekologiška, tad pasirinkdami ją užtikrinate tiek savo, tiek aplinkos gerumą. Internetinės parduotuvės Lemora.lt asortimente rasite net kelių tipų prilydomomis dangos, tad nesunkiai išsirinksite reikiamą pagal svarbiausius jūsų poreikius.

  • Skalūnas

    Natūralaus skalūno dangą galima universaliai naudoti tiek stogui, tiek fasadui. Ši medžiaga žinoma dėl gero atsparumo atmosferiniams reiškiniams ir solidžios išvaizdos. Šiuolaikinės fasadų ir stogų apdailos galimybės leidžia rinktis iš pilkšvos, žalsvos, melsvos, rausvos ir kitų skalūno atspalvių bei skirtingų raštų. Taigi, dengdami stogą ir fasadą, galite sukurti vientisą būsto įvaizdį. Be to, skalūnas – natūrali medžiaga, o plokštelės fasadui ir stogams gaminamos be jokių priemaišų, todėl tai vienas ekologiškiausių sprendimų. Taip pat dideliu šios dangos privalumu laikomas mažas įmirkis ir ilgaamžiškumas. Gamintojai skalūnui dažnai suteikia nuo 50 iki 100 metų garantiją, tad tai yra gerokai tvaresnis sprendimas už daugelį įprastinių stogo dangų. Kartu galite įsigyti skalūno dangos tvirtinimui reikalingų detalių – varinių vinių ar medsraigčių, kurie patikimai laikys plokšteles. Apžiūrėkite visą natūralaus skalūno plokštelių asortimentą internetu Lemora.lt ir išsirinkite jūsų namui tinkamiausią variantą už patrauklią kainą.

  • Fibrocementinės plokštelės

    Fibrocementinės plokštelės naujakurių itin vertinamos dėl unikalaus jų reljefo ir itin tinka fasado apdailai. Universalumu išsiskirianti apdailos priemonė puikiai tinka tiek senų namų remontui, tiek naujų būstų ar komercinės paskirties pastatų apdailai. Ją drąsiai galite naudoti tiek eksterjero, tiek interjero dizaine, nes medžiaga yra visiškai saugi. Nepralaidžios vandeniui ir gerai garsą izoliuojančios plokštelės vis dažniau tampa modernių būstų šeimininkų pasirinkimu, nes nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. „Anti graffiti“ apsauga ir nuo gyvųjų organizmų – pelėsių, bakterijų, grybelių – apsaugotas paviršius neleidžia purvui ir dažams įsigerti į plokštę, tad valymas nereikalaus didelių pastangų. Dėl specialios gamybos technologijos plokštelės pasižymi atsparumu smūgiams ir ilgaamžiškumu. Gamybos metų supresuojamas pluoštinis cementas sudaro didesnio tankio medžiagą, todėl danga patikimai tarnaus daugiau nei 70 metų. Norintys sukurti unikalius fasado ar stogo raštus, gali išbandyti skirtingų spalvų ir formatų plokšteles.

  • PVC dangos

    PVC dangos yra lengvos, greitai ir paprastai montuojamos, pernelyg neapkraunančios stogo konstrukcijų, tačiau tuo pačiu išliekančios plastiškos ir tvirtos, esant net ir neigiamai oro temperatūrai. Naudojamos tiek naujiems plokštiems stogams dengti, tiek ir senų stogų renovacijai. Pasirinkus PVC, priešingai nei bituminę stogo dangą, nereikia įrengti ventiliacijos kaminėlių, kadangi PVC danga susikaupusią drėgmę garina visu plotu. 

Žiūrėti tik:

Prekių viso 1 - 48 / 92

Stogo danga – vienas svarbiausių fasado akcentų. Sukurkite unikalius derinius pasirinkdami panašius langų ar jų apvadų ir stogo atspalvius – taip turėsite sėkmingai užbaigtą fasado vaizdą. Internetinėje parduotuvėje Lemora.lt rasite įvairaus tipo stogo dangų: mediniam namui puikiai tiks betoninės ar keramikinės čerpės, plieninė, bituminė danga ar modernus šiferis. Asortimente taip pat rasite skalūno ir prilydomos dangos bei fibrocementinių plokštelių, kurios bus puikiu mūrinių ar blokinių namų šeimininkų pasirinkimu. Dauguma stogo dangų jau paruoštos dengimui – jų kampai nukirsti, paruoštos skylės tvirtinimui. Tai pagreitina stogo dengimą ir užtikrina, kad nebūtų padaryta montavimo klaidų. Be to, dauguma priemonių, skirtų stogui, pasižymi atsparumu ugniai, UV spindulių poveikiui, spalvos stabilumu ir garso slopinimo efektu. Tiesa, dauguma jų tinka ne tik šlaitiniams, bet ir plokštiems stogams, tad įsigydami prekes atkreipkite dėmesį į nuolydžio laipsnį. Rinkitės Jūsų poreikius geriausiai atitinkančią stogo dangą internetu Lemora.lt ir džiaukitės saugiu bei patvariu namo fasadu.


Kokią stogo dangą rinktis?


Stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad tinkamos stogo dangos pasirinkimas tampa iššūkiu kiekvienam namą statančiam, ypač kai pasiūla yra itin plati. Lietuvoje dažniausiai yra pasirenkama stogo skarda, beasbestinis šiferis, bituminės dangos (čerpelės ar prilydoma danga) bei keraminės ir betoninės čerpės. Išskirtinesni pasirinkimai – skalūnas, fibrocementinės plokštelės. Ekspertai teigia, kad kiekviena stogo danga turi savų privalumų ir trūkumų, tad renkantis ją reikėtų vadovautis ne tik grožio kriterijumi, bet ir įsivertinti kitus niuansus.

  • Koks stogo nuolydis? Skirtingo nuolydžio stogai paprastai dengiami skirtingomis stogo dangomis. Tarkim, čerpės gali būti montuojamos tik ant šlaitinių stogų, o prilydoma danga – ant plokščių arba labai mažą nuolydį turinčių stogų. Sumontavus stogo dangą ant per žemo nuolydžio stogo, ji ne tik gali pradėti leisti vandenį, bet ir prarasti gamintojo garantiją.
  • Stogo konstrukcija, t.y. kokią apkrovą stogas gali atlaikyti? Svarbu tampa, ar stogo danga bus klojama ant naujos ar senos konstrukcijos medienos, kiek svers pati stogo danga (itin aktualu renovuojant stogą), kokia galima sniego bei vėjo įtaka stogui ir pan. Pasilyginimui, lengviausia yra plieninė danga, tada - šiferio lakštai ir prilydomos dangos su OSB plokščių pagrindu, o sunkiausios – klasikinės čerpės ir natūralaus akmens danga. Ne mažiau svarbu stogo dangos parinkimui ir konstrukcijos sudėtingumas. Tarkim, skarda netiks stogui su daug plokštumų, nes lieka daug nepanaudotų atraižų.
  • Stogo montavimas: kiekviena stogo danga turi savo montavimo instrukcijas, tad labai svarbu jų laikytis, kad stogas tarnautų ilgai. Plieninė danga montuojasi lengviausiai palyginti su kitomis, bet tai nereiškia, kad ją gali sumontuoti bet kas. Patį darbą atlikti vis tik vertėtų patikėti profesionaliems stogdengiams, nes kad ir kokią kokybišką stogo dangą įsigysite, prastas jos sumontavimas gali viską sugadinti. Dažniausiai pasitaikančios klaidos dengiant stogą: netinkamai įrengti oro tarpai vėdinimui bei stogo plėvelės ar šilumos izoliacijos sluoksnis, neteisingai sumontuoti stoglangiai, bloga izoliacija aplink kaminus, stogo bei fasado sandūrose ir pan.
  • Stogo dangos ilgaamžiškumas: kiekvienas gamintojas savo dangai suteikia garantiją, tad norint įsigyti originalią prekę, stogo dangą vertėtų rinktis iš patikimo, ilgametę patirtį turinčio pardavėjo. Ilgiausią garantiją gamintojai suteikia skalūnui ir čerpėms, banguotiems lakštams mažiau, o visoms kitoms stogo dangoms garantija yra dar mažesnė.


Kiek kainuoja stogo danga?


Stogo dangos kaina – vienas pagrindinių klausimų iš ją besirenkančių. Dažniausiai kaina skaičiuojama vienam kvadratiniam metrui. Reikėtų nepamiršti, kad stogo konstrukciją sudaro ne tik pati stogo danga, bet ir jos tvirtinimo elementai bei montavimo darbai, tad ir lyginti reikėtų bendrą stogo kvadratinio metro kainą. Pridėjus medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų kiekius ir kitus būtinus stogo priedus (lietaus vandens surinkimo sistemą, stoglangius, apskardinimo elementus), sąmata išauga. Kuo stogo plotas didesnis, tuo daugiau kainuos. Kuo stogas turi daugiau kampų, tuo jis bus brangesnis ne tik medžiagų kiekiu, bet ir darbų kaina, nes tokį stogą sudėtingiau montuoti.

Reziumuojant, kiekvienas stogas yra individualus projektas, tad atsiųskite mums eprekyba@lemora.lt savo stogo brėžinį – pakonsultuosime, kokią stogo dangą rinktis, sukomplektuosime reikalingas medžiagas,  paskaičiuosime sąmatą bei rekomenduosime patikimus stogdengius su ilgamete patirtimi. Jau turite paskaičiuotą pasiūlymą? Atsiųskite stogo dangos sąmatą mums – pasistengsime pateikti geresnį kainos ir medžiagų paskaičiavimą.


Kokia stogo danga pigiausia?


Reitinguojant stogo dangas pagal kainą, iš pigiausių būtų bituminė danga (bituminiai lakštai, prilydoma danga) ar plieninė stogo skarda, brangiausių – čerpės ar natūralaus akmens skalūnas. Tiesa, būna ir išimčių, pavyzdžiui yra plieninių dangų atrodančių ir kainuojančių kaip keraminės čerpės. Derėtų nepamiršti ir stogo nuolydžio, pvz. jei jis žemesnis nei 7 laipsniai, stogo skarda netiks.

Ieškant ekonomiškiausio varianto, reikėtų nepamiršti, kad kokybišką stogo dangą, kuriai galiotų gamintojo garantija, vertėtų įsigyti iš patikimo pardavėjo. Ir kas be ko – taupyti nereikėtų montavimo darbams, jei norima, kad stogas tarnautų ilgai. Parašykite mums eprekyba@lemora.lt savo lūkesčius dėl stogo dangos – patarsime ir paskaičiuosime sąmatą.


Stogo dangų tipai


Banguoti lakštai arba kitaip šiferis – Lietuvoje gilias tradicijas turinti nedegi stogo danga, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra pluoštinis cementas. Praktiškas ir ekonomiškas pasirinkimas - daug kas beasbestinį šiferį vertina kaip pigesnį pakaitalą čerpėms. Šiferiniai lakštai atlaiko įvairiausius atmosferos iššūkius. Esant aukštai temperatūrai greitai neįkaista ir neatsiranda deformacijos, geriau sugeria triukšmą nei skarda (reikia mažiau garso izoliacijos), yra atsparūs rūgštims ir šarmams. Taip pat neįgeria drėgmės bei nerūdija, nesusidaro kondensatas. Geriausia montuoti, kai stogo nuolydis yra nuo 15 laipsnių – tada užtenka vieno hidroizoliacijos sluoksnio ir nuo žemės matosi šios stogo dangos grožis. Dengiamo ploto svoris apie 14 kg/m². Tokios dangos galimi minusai – ribota spalvų paletė, greitesnis spalvos blukimas. Lemora.lt internetinėje parduotuvėje galima rasti Cedral, Eternit ir Cembrit prekinių ženklų banguotų lakštų bei su jais susijusių stogo priedų.


Čerpės – vienas iš brangesnių pasirinkimų, tiek pačios stogo dangos, tiek ir jos montavimo atžvilgiu, tačiau tuo pačiu tai ir vienas iš ilgaamžiškiausių sprendimų. Gamintojai suteikia 30 metų garantiją, o pats čerpių tarnavimo laikas yra apie 100 metų. Keraminės čerpės ar betoninės čerpės stogui suteikia išraiškingumo. Nedegios, platus jų spalvų bei formų pasirinkimas, geros akustinės bei terminės savybės - ilgai užtrunka kol vasarą įkaista, o žiemą atvėsta. Tinka ne kiekvieno stogo konstrukcijai, nes yra sunkios (apie 50 kg/m²). Daugumą čerpių galima montuoti ant stogų, turinčių bent 14 laipsnių nuolydį, tačiau idealiausia, kai stogo nuolydis siekia 20 laipsnių.


Plieninė danga arba kitaip skarda – populiari, A degumo klasės stogo danga, turinti plačią spalvų bei formų gamą. Palyginus su kitomis stogo dangomis, ji yra lengva (apie 4 kg/m²) ir profesionalių stogdengių pakankamai paprastai bei greitai įrengiama, nes skardos lakštai yra užsakomi pagal stogo šlaitą. Kai kuriuos plieninės dangos profilius galima montuoti ir nuo 7 laipsnių stogo nuolydžio. Jei tai kokybiška stogo skarda, geras estetinis vaizdas išlieka ilgai. Plieninės dangos lakštų kaina priklauso nuo gamintojo, antikorozinės dangos storio ir padengimo būdo. Pvz., gamintojas Ruukki čerpinio profilio plieninei dangai su atitinkamu padengimu suteikia net 50 metų techninę ir 25 metų estetinę garantiją. Plieninės dangos minusai - barška lyjant ir labai kondensuojasi, nes greitai įkaista ir greitai atvėsta, tačiau teisingai įrengta ventiliacija ir izoliacija stogo konstrukcijoje tą išsprendžia. Taip pat ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas skardos tvirtinimo elementų ir sandariklių kokybei, kad išvengti vandens prasisunkimo į konstrukciją bei skardos korozijos tvirtinimo vietose.

Plieninė danga skirstoma į:

  • čerpiniai profiliai – rekomenduojama dėti ant ne mažiau nei 14 laipsnių nuolydį turinčio stogo;
  • trapeciniai profiliai - rekomenduojama rinktis stogams su ne mažesniu nei 11 laipsnių nuolydžiu; 
  • klasikiniai profiliai - danga tinkama didesnio ir mažo nuolydžio (nuo 7 laipsnių) stogams.


Skalūnas – natūralaus akmens stogo danga, sukurianti išskirtinį vaizdą. Brangesnis stogo variantas. Dideliu šios stogo dangos privalumu laikomas mažas įmirkis ir ilgaamžiškumas. Gamintojai skalūnui dažnai suteikia nuo 50 iki 100 metų garantiją, tad tai yra gerokai tvaresnis sprendimas už daugelį įprastinių stogo dangų. Jos montavimas sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau kruopštumo. Dengiamos stogo dangos svoris nuo 43 kg/m². Rekomeduojamas stogo nuolydis nuo 25 laipsnių.


Pluoštinio cemento plokštelės būna įvairiausio dydžio ir spalvų. Jas galima pritaikyti praktiškai kiekvienai stogo konstrukcijai, kombinuoti tarpusavyje ir nesudėtingai apdirbti. Fibrocementines plokšteles geriausia montuoti tada, kai stogo nuolydis yra nuo 25 laipsnių ir didesnis, nes sumontavus ant nuožulnesnio stogo, jos praranda atsparumą aplinkos veiksnių poveikiui, nesimato jų grožio nuo žemės. Lyginant su natūralaus akmens stogo danga, fibrocementinės plokštelės estetiškai atrodo panašiai, tačiau yra beveik dvigubai pigesnis ir gerokai lengvesnis stogo dangos variantas.


Bituminė danga: ruloninė stogo danga dažniausiai naudojama dengiant daugiabučių namų stogus arba kitus pastatus su didelio ploto plokščiais stogais. Būna naudojama ir ant mažo nuolydžio stogo, iki 6 laipsnių. Ši prilydoma bituminė stogo danga turi puikias hidroizoliacines savybes, todėl ypatingai efektyviai sulaiko drėgmę. Dengiamos stogo dangos svoris apie 5 kg/m². Tuo tarp bituminės čerpelės pritaikytos dengti šlaitiniams gyvenamųjų, pramoninių bei kitos paskirties statinių sudėtingų konfigūracijų ir formų stogams, kurių nuolydis nuo 12 laipsnių ir daugiau. Pačios bituminės čerpelės yra lengvos apie 8 kg/m², tačiau reikia nepamiršti, kad šiai dangai yra būtinas OSB plokščių pagrindas. Bituminė danga yra iš pigesnių stogo dangų, lengvai tvirtinama, gerai sugeria garsą, yra pakankamai ilgaamžiška. Danga greitai samanoja, todėl neprižiūrima praranda estetinį žavesį.


Stogo priedai


Stogas - tai ne tik stogo danga. Ne mažiau svarbios yra visos kitos dalys, užtikrinančios stogo patvarumą, izoliaciją, saugumą, estetinį vaizdą: