Putų polistirenas EPS

FILTRAI:

Žiūrėti tik:

Prekių viso 1 - 16 / 16

Įrengiant būstą, tenka gerai apsvarstyti termoizoliacinių medžiagų savybes. Viena geriausių priemonių tokioje situacijoje – putų polistireno plokštės. Šios šilumos izoliacinės medžiagos itin populiarios dėl pagrindinių savybių – šiltumo, lengvumo, didelio atsparumo plėšimui ir suspaudimui. Asortimente rasite ne tik įprasto balto polistireno, bet ir pilkojo polistirolo. Neoporas pasižymi net 20 proc. geresnėmis šiluminėmis savybėmis, tad puikiai tiks didesnės šiluminės varžos reikalaujantiems pastatams šiltinti. Tuo tarpu cokoliams, rūsiams ar visuomeninės paskirties pastatų galinėms sienoms, kampams ir vietoms prie laiptinių šiltinti galima naudoti mažai drėgmės įgeriantį polistirolą - Geoporą. Jis kur kas atsparesnis mechaniniams pažeidimams, smūgiams, plintantiems mikroorganizmams, drėgmei, gruntiniam ir lietaus vandeniui. Pasiūla didelė, tad konkrečiai savo situacijai tikrai rasite sprendimą Lemora.lt svetainėje.


Polistireninio putplastis (EPS) šnekamojoje kalboje yra vadinamas putų polistirolu, polesterolu, jūros puta, epsu, puta, polistirenu ir t.t. Toliau tekste, kad būtų visiems aiškiau, polistireninį putplastį vadinsime putų polistirolu.


Kokia putų polistirolo sudėtis?


Putų polistirolas yra pagamintas iš 98% oro ir 2% polistireno. Polistireno granulės yra sudarytos iš stirolo ir pentano.  Stirenas sudaro granulės sieneles, o pentano dujos naudojamos kaip pūtiklis.


Kaip gaminamas putų polistirolas?


Putų polistirolas gaminamas iš kietų polistireno granulių. Kiekvienoje granulėje yra nedidelis kiekis dujų (pentano), kurios veikiant šilumai išsiplečia ir taip suformuoja putų polistirolo ląsteles. Jos užima maždaug 40 kartų didesnį tūrį nei pirminės polistireno granulės. Termiškai apdorojus granules, yra naudojama forma ir taip pagaminami dideli putų polistirolo blokai, kurie vėliau yra supjaustomi norimais matmenimis.


Kokie galimi putų polistirolo plokščių išmatavimai?


Putų polistirolo plokštės yra pjaustomos pageidaujamais matmenimis iš didelių blokų. Polistirolo blokų matmenys yra 4000 x 1200 x 1000 mm, tad maksimalus plokštės dydis gali būti 4 x 1,2 x 1 m, tačiau tokios plokštės praktiškai niekur nepanaudosi.

Dažniausiai pasitaikantys putų polistirolo dydžiai:

  • EPS stogams: 2 m x 1 m x pageidaujamas storis arba 1 m x 1 m x pageidaujamas storis.
  • EPS grindims: 1 m x 1 m x pageidaujamas storis.
  • EPS fasado šiltinimui: 0,5 m x 1 m x pageidaujamas storis.


Kokį putų polistirolą pasirinkti? 


Putų polistirolas yra labai universali medžiaga. Jei turite projektą, šiltinimo darbams medžiagas rinkitės vadovaujantis projekte nurodytomis sąlygomis. Jei neturite, rekomendacijos būtų rinktis pagal paskirtį.


Putų polistirolas grindims:


Putų polistirolas sienoms:


Putų polistirolas pamatams:


Putų polistirolas stogams

  • EPS 80
  • EPS 100
  • EPS 80 Neoporas
  • EPS 100 Neoporas
  • EPS 80 Bioporas


Ar putų polistirolas įgeria vandenį?


Putų polistirolo sienelės vandeniui nepralaidžios. Vanduo į putų polistirolą gali įsiskverbti mažyčiuose tarpuose tarp polistirolo akelių.

Įmirkis visiškai panardinus vandenyje yra nedidelis:

  • per 7 dienas: 0,5 – 1,5 % tūrio;
  • per 28 dienas: 1,0 – 3,0 % tūrio.


Ar putų polistirolas yra degus?


Putų polistirolas veikiant didesnei nei 100°C  temperatūrai ima minkštėti, trauktis ir galiausiai lydytis. Lietuvoje gaminamas putų polistirolas yra su degumą mažinančiais priedais, todėl polistirolo degumo temperatūra yra net virš 350°C.


Ar putų polistirolas atsparus senėjimui?


Putų polistirolas išlaiko savo mechanines ir fizikines savybes išlaiko daugiau nei 50 metų.


Kaip putų polistirolą veikia tiesioginė saulė? 


Ilgiau veikiamas tiesioginių ultravioletinių spindulių, putų polistirolas pagelsta ir darosi trapus. Tada dėl lietaus ir vėjo gali prasidėti erozija, todėl putų polistirolo negalima laikyti neuždengto, neužarmuoto, neužtinkuoto ir t.t. ant tiesioginės saulės. 


Kaip klijuoti putų polistirolą šiltinant fasadą?


Putų polistirolą dažniausiai klijuojame poliuretaniniais arba cementiniais klijais.


EPS plokščių klijavimas su poliuretaniniais klijais:

  1. Purškiame visu perimetru palei plokštės kraštus klijus, paliekant 2 cm atstumą nuo krašto.
  2. Kitas klijų juostas purškiame lygiagrečiai ilgosioms kraštinėms.
  3. Jeigu putų plokštės bus ant pamatų, purškiame 5-6 juostas statmenai žemei (kad papuolusi drėgmė tarp pamato ir sienos turėtų kur išeiti).
  4. Užpurškus klijus palaukiame 2-3 minutes, pridedame plokštes prie sienos ir lengvai prispaudžiame naudojant ilgą lentelę.


EPS plokščių klijavimas su cementiniais klijais:

  1. Tepame klijus ant plokštės perimetru 5 cm pločio juosta.
  2. Per plokštės vidurį tepame 2-3 delno dydžio klijų gumulus.
  3. Plokštės paviršius turi būti uždengtas klijais ne mažiau 40%, o jeigu bus klijuojamos klinkerinės plytelės turi būti ne mažiau 60% arba net visu plotu (priklausomai nuo plytelių svorio).
  4. Klijų sluoksniu galima išlyginti ne didesnius nei 1 cm nelygumus.
  5. Stenkitės, kad klijų masė nepapultų į plokščių tarpus.


Sprendimas tvariai statybai - BIOPORAS


Tai inovatyvus gaminys, naudojamas pastatų fasadams, stogams ir grindims apšiltinti. Nauja pastatų šiltinimo medžiaga Bioporas buvo sukurta siekiant mažinti anglies dioksido emisiją. Šio pilkojo polistireninio putplasčio gamybai yra naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t.y. nafta pakeičiama biodujomis.

Biodujos – atsinaujinančios energijos rūšis, gaunama perdirbus organines maisto atliekas, todėl gaminant Bioporo žaliavą anglies dioksido į atmosferą išmetama ~86% mažiau, gaminant plokštes ~66% mažiau, o per visą Bioporo būvio ciklą – apie 40% mažiau.

Bioporui yra suteikta statybos produktų poveikio aplinkai deklaracija (ang. Environmental Product Declaration – EPD) parodanti, kiek CO2 emisijos tenka šiam gaminiui, vertinant pagal tarptautinius standartus. Vertinamas yra visas gaminio gyvavimo ciklas – nuo produkto gamybai reikiamų žaliavų išgavimo, gamybos proceso energijos sąnaudų iki eksploatavimui, utilizavimui ir perdirbimui reikalingų resursų.