Slaptažodžio keitimas

Processing

Stogo danga, priedai

  • Stogo dangos

    Stogo danga – vienas svarbiausių fasado akcentų. Sukurkite unikalius derinius pasirinkdami panašius langų ar jų apvadų ir stogo atspalvius – taip turėsite sėkmingai užbaigtą fasado vaizdą. Internetinėje parduotuvėje Lemora.lt rasite įvairaus tipo stogo dangų: mediniam namui puikiai tiks betoninės ar keramikinės čerpės, plieninė, bituminė danga ar modernus šiferis. Asortimente taip pat rasite skalūno ir prilydomos dangos bei fibrocementinių plokštelių, kurios bus puikiu mūrinių ar blokinių namų šeimininkų pasirinkimu. Dauguma stogo dangų jau paruoštos dengimui – jų kampai nukirsti, paruoštos skylės tvirtinimui. Tai pagreitina stogo dengimą ir užtikrina, kad nebūtų padaryta montavimo klaidų. Be to, dauguma priemonių, skirtų stogui, pasižymi atsparumu ugniai, UV spindulių poveikiui, spalvos stabilumu ir garso slopinimo efektu. Tiesa, dauguma jų tinka ne tik šlaitiniams, bet ir plokštiems stogams, tad įsigydami prekes atkreipkite dėmesį į nuolydžio laipsnį. Rinkitės Jūsų poreikius geriausiai atitinkančią stogo dangą internetu Lemora.lt ir džiaukitės saugiu bei patvariu namo fasadu.


    Kokią stogo dangą rinktis?


    Stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad tinkamos stogo dangos pasirinkimas tampa iššūkiu kiekvienam namą statančiam, ypač kai pasiūla yra itin plati. Lietuvoje dažniausiai yra pasirenkama stogo skarda, beasbestinis šiferis, bituminės dangos (čerpelės ar prilydoma danga) bei keraminės ir betoninės čerpės. Išskirtinesni pasirinkimai – skalūnas, fibrocementinės plokštelės. Ekspertai teigia, kad kiekviena stogo danga turi savų privalumų ir trūkumų, tad renkantis ją reikėtų vadovautis ne tik grožio kriterijumi, bet ir įsivertinti kitus niuansus.

    • Koks stogo nuolydis? Skirtingo nuolydžio stogai paprastai dengiami skirtingomis stogo dangomis. Tarkim, čerpės gali būti montuojamos tik ant šlaitinių stogų, o prilydoma danga – ant plokščių arba labai mažą nuolydį turinčių stogų. Sumontavus stogo dangą ant per žemo nuolydžio stogo, ji ne tik gali pradėti leisti vandenį, bet ir prarasti gamintojo garantiją.
    • Stogo konstrukcija, t.y. kokią apkrovą stogas gali atlaikyti? Svarbu tampa, ar stogo danga bus klojama ant naujos ar senos konstrukcijos medienos, kiek svers pati stogo danga (itin aktualu renovuojant stogą), kokia galima sniego bei vėjo įtaka stogui ir pan. Pasilyginimui, lengviausia yra plieninė danga, tada - šiferio lakštai ir prilydomos dangos su OSB plokščių pagrindu, o sunkiausios – klasikinės čerpės ir natūralaus akmens danga. Ne mažiau svarbu stogo dangos parinkimui ir konstrukcijos sudėtingumas. Tarkim, skarda netiks stogui su daug plokštumų, nes lieka daug nepanaudotų atraižų.
    • Stogo montavimas: kiekviena stogo danga turi savo montavimo instrukcijas, tad labai svarbu jų laikytis, kad stogas tarnautų ilgai. Plieninė danga montuojasi lengviausiai palyginti su kitomis, bet tai nereiškia, kad ją gali sumontuoti bet kas. Patį darbą atlikti vis tik vertėtų patikėti profesionaliems stogdengiams, nes kad ir kokią kokybišką stogo dangą įsigysite, prastas jos sumontavimas gali viską sugadinti. Dažniausiai pasitaikančios klaidos dengiant stogą: netinkamai įrengti oro tarpai vėdinimui bei stogo plėvelės ar šilumos izoliacijos sluoksnis, neteisingai sumontuoti stoglangiai, bloga izoliacija aplink kaminus, stogo bei fasado sandūrose ir pan.
    • Stogo dangos ilgaamžiškumas: kiekvienas gamintojas savo dangai suteikia garantiją, tad norint įsigyti originalią prekę, stogo dangą vertėtų rinktis iš patikimo, ilgametę patirtį turinčio pardavėjo. Ilgiausią garantiją gamintojai suteikia skalūnui ir čerpėms, banguotiems lakštams mažiau, o visoms kitoms stogo dangoms garantija yra dar mažesnė.


    Kiek kainuoja stogo danga?


    Stogo dangos kaina – vienas pagrindinių klausimų iš ją besirenkančių. Dažniausiai kaina skaičiuojama vienam kvadratiniam metrui. Reikėtų nepamiršti, kad stogo konstrukciją sudaro ne tik pati stogo danga, bet ir jos tvirtinimo elementai bei montavimo darbai, tad ir lyginti reikėtų bendrą stogo kvadratinio metro kainą. Pridėjus medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų kiekius ir kitus būtinus stogo priedus (lietaus vandens surinkimo sistemą, stoglangius, apskardinimo elementus), sąmata išauga. Kuo stogo plotas didesnis, tuo daugiau kainuos. Kuo stogas turi daugiau kampų, tuo jis bus brangesnis ne tik medžiagų kiekiu, bet ir darbų kaina, nes tokį stogą sudėtingiau montuoti.

    Reziumuojant, kiekvienas stogas yra individualus projektas, tad atsiųskite mums eprekyba@lemora.lt savo stogo brėžinį – pakonsultuosime, kokią stogo dangą rinktis, sukomplektuosime reikalingas medžiagas,  paskaičiuosime sąmatą bei rekomenduosime patikimus stogdengius su ilgamete patirtimi. Jau turite paskaičiuotą pasiūlymą? Atsiųskite stogo dangos sąmatą mums – pasistengsime pateikti geresnį kainos ir medžiagų paskaičiavimą.


    Kokia stogo danga pigiausia?


    Reitinguojant stogo dangas pagal kainą, iš pigiausių būtų bituminė danga (bituminiai lakštai, prilydoma danga) ar plieninė stogo skarda, brangiausių – čerpės ar natūralaus akmens skalūnas. Tiesa, būna ir išimčių, pavyzdžiui yra plieninių dangų atrodančių ir kainuojančių kaip keraminės čerpės. Derėtų nepamiršti ir stogo nuolydžio, pvz. jei jis žemesnis nei 7 laipsniai, stogo skarda netiks.

    Ieškant ekonomiškiausio varianto, reikėtų nepamiršti, kad kokybišką stogo dangą, kuriai galiotų gamintojo garantija, vertėtų įsigyti iš patikimo pardavėjo. Ir kas be ko – taupyti nereikėtų montavimo darbams, jei norima, kad stogas tarnautų ilgai. Parašykite mums eprekyba@lemora.lt savo lūkesčius dėl stogo dangos – patarsime ir paskaičiuosime sąmatą.


    Stogo dangų tipai


    Banguoti lakštai arba kitaip šiferis – Lietuvoje gilias tradicijas turinti nedegi stogo danga, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra pluoštinis cementas. Praktiškas ir ekonomiškas pasirinkimas - daug kas beasbestinį šiferį vertina kaip pigesnį pakaitalą čerpėms. Šiferiniai lakštai atlaiko įvairiausius atmosferos iššūkius. Esant aukštai temperatūrai greitai neįkaista ir neatsiranda deformacijos, geriau sugeria triukšmą nei skarda (reikia mažiau garso izoliacijos), yra atsparūs rūgštims ir šarmams. Taip pat neįgeria drėgmės bei nerūdija, nesusidaro kondensatas. Geriausia montuoti, kai stogo nuolydis yra nuo 15 laipsnių – tada užtenka vieno hidroizoliacijos sluoksnio ir nuo žemės matosi šios stogo dangos grožis. Dengiamo ploto svoris apie 14 kg/m². Tokios dangos galimi minusai – ribota spalvų paletė, greitesnis spalvos blukimas. Lemora.lt internetinėje parduotuvėje galima rasti Cedral, Eternit ir Cembrit prekinių ženklų banguotų lakštų bei su jais susijusių stogo priedų.


    Čerpės – vienas iš brangesnių pasirinkimų, tiek pačios stogo dangos, tiek ir jos montavimo atžvilgiu, tačiau tuo pačiu tai ir vienas iš ilgaamžiškiausių sprendimų. Gamintojai suteikia 30 metų garantiją, o pats čerpių tarnavimo laikas yra apie 100 metų. Keraminės čerpės ar betoninės čerpės stogui suteikia išraiškingumo. Nedegios, platus jų spalvų bei formų pasirinkimas, geros akustinės bei terminės savybės - ilgai užtrunka kol vasarą įkaista, o žiemą atvėsta. Tinka ne kiekvieno stogo konstrukcijai, nes yra sunkios (apie 50 kg/m²). Daugumą čerpių galima montuoti ant stogų, turinčių bent 14 laipsnių nuolydį, tačiau idealiausia, kai stogo nuolydis siekia 20 laipsnių.


    Plieninė danga arba kitaip skarda – populiari, A degumo klasės stogo danga, turinti plačią spalvų bei formų gamą. Palyginus su kitomis stogo dangomis, ji yra lengva (apie 4 kg/m²) ir profesionalių stogdengių pakankamai paprastai bei greitai įrengiama, nes skardos lakštai yra užsakomi pagal stogo šlaitą. Kai kuriuos plieninės dangos profilius galima montuoti ir nuo 7 laipsnių stogo nuolydžio. Jei tai kokybiška stogo skarda, geras estetinis vaizdas išlieka ilgai. Plieninės dangos lakštų kaina priklauso nuo gamintojo, antikorozinės dangos storio ir padengimo būdo. Pvz., gamintojas Ruukki čerpinio profilio plieninei dangai su atitinkamu padengimu suteikia net 50 metų techninę ir 25 metų estetinę garantiją. Plieninės dangos minusai - barška lyjant ir labai kondensuojasi, nes greitai įkaista ir greitai atvėsta, tačiau teisingai įrengta ventiliacija ir izoliacija stogo konstrukcijoje tą išsprendžia. Taip pat ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas skardos tvirtinimo elementų ir sandariklių kokybei, kad išvengti vandens prasisunkimo į konstrukciją bei skardos korozijos tvirtinimo vietose.

    Plieninė danga skirstoma į:

    • čerpiniai profiliai – rekomenduojama dėti ant ne mažiau nei 14 laipsnių nuolydį turinčio stogo;
    • trapeciniai profiliai - rekomenduojama rinktis stogams su ne mažesniu nei 11 laipsnių nuolydžiu; 
    • klasikiniai profiliai - danga tinkama didesnio ir mažo nuolydžio (nuo 7 laipsnių) stogams.


    Skalūnas – natūralaus akmens stogo danga, sukurianti išskirtinį vaizdą. Brangesnis stogo variantas. Dideliu šios stogo dangos privalumu laikomas mažas įmirkis ir ilgaamžiškumas. Gamintojai skalūnui dažnai suteikia nuo 50 iki 100 metų garantiją, tad tai yra gerokai tvaresnis sprendimas už daugelį įprastinių stogo dangų. Jos montavimas sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau kruopštumo. Dengiamos stogo dangos svoris nuo 43 kg/m². Rekomeduojamas stogo nuolydis nuo 25 laipsnių.


    Pluoštinio cemento plokštelės būna įvairiausio dydžio ir spalvų. Jas galima pritaikyti praktiškai kiekvienai stogo konstrukcijai, kombinuoti tarpusavyje ir nesudėtingai apdirbti. Fibrocementines plokšteles geriausia montuoti tada, kai stogo nuolydis yra nuo 25 laipsnių ir didesnis, nes sumontavus ant nuožulnesnio stogo, jos praranda atsparumą aplinkos veiksnių poveikiui, nesimato jų grožio nuo žemės. Lyginant su natūralaus akmens stogo danga, fibrocementinės plokštelės estetiškai atrodo panašiai, tačiau yra beveik dvigubai pigesnis ir gerokai lengvesnis stogo dangos variantas.


    Bituminė danga: ruloninė stogo danga dažniausiai naudojama dengiant daugiabučių namų stogus arba kitus pastatus su didelio ploto plokščiais stogais. Būna naudojama ir ant mažo nuolydžio stogo, iki 6 laipsnių. Ši prilydoma bituminė stogo danga turi puikias hidroizoliacines savybes, todėl ypatingai efektyviai sulaiko drėgmę. Dengiamos stogo dangos svoris apie 5 kg/m². Tuo tarp bituminės čerpelės pritaikytos dengti šlaitiniams gyvenamųjų, pramoninių bei kitos paskirties statinių sudėtingų konfigūracijų ir formų stogams, kurių nuolydis nuo 12 laipsnių ir daugiau. Pačios bituminės čerpelės yra lengvos apie 8 kg/m², tačiau reikia nepamiršti, kad šiai dangai yra būtinas OSB plokščių pagrindas. Bituminė danga yra iš pigesnių stogo dangų, lengvai tvirtinama, gerai sugeria garsą, yra pakankamai ilgaamžiška. Danga greitai samanoja, todėl neprižiūrima praranda estetinį žavesį.


    Stogo priedai


    Stogas - tai ne tik stogo danga. Ne mažiau svarbios yra visos kitos dalys, užtikrinančios stogo patvarumą, izoliaciją, saugumą, estetinį vaizdą:

  • Šlaitinio stogo priedai

    Šlaitinių stogų priedai – šiuolaikiškas sprendimas tiek naujam, tiek renovuojamam būstui. Įrengiant stogą tikrai prireiks tvirtinimo ir sandarinimo elementų. Prieš pradėdami darbus įsigykite kokybiškų detalių – taip išvengsite papildomų išlaidų ir pakartotinio remonto. Gerai žinomų gamintojų asortimentas itin gausus – čia galite įsigyti čerpių laikiklių, sraigtų šiferiui, stogo latakų tvirtinimo elementų ir kitų montavimo priedų. Internetinėje parduotuvėje taip pat rasite patikimų saugos ir ventiliacijos sprendimų. Sniego gaudytuvai, užtvaros, tvorelės ir kopetėlės užtikrins saugumą. Įrengę šiuos stogo priedus galėsite pamiršti stogo valymą ir sudėtingą patekimą ant jo. Be to, galėsite be vargo prižiūrėti ventiliacinius elementus, kurių taip pat galite įsigyti internetu Lemora.lt. Jei dažnai pastebite besikuriančius paukščius prie ventiliacijos įrengimų ar lietaus vandens surinkimo sistemose, pritvirtinkite užtvaras, kurios neleis jiems nutūpti ir kelti triukšmo. Kurkite saugesnį rytojų su Lemora!

  • Plokščio stogo priedai

    Plokščio stogo priedai – modernaus būsto būtinybė. Šiuo metu itin populiarūs plokštieji stogai vis dažniau pasirenkami įrengiant naujus privačius būstus. Taip pat jie išlieka populiarūs ir daugiabučių bei kotedžų statyboje, nes toks sprendimas sutaupo daugybę pinigų ir laiko. Be to, sutapdintą stogą lengva prižiūrėti ir nereikia rūpintis papildomomis apžvalgos aikštelėmis ar kopetėlėmis. Tiesa, būtina nepamiršti, kad tokiam stogui reikės kitokios lietaus vandens surinkimo sistemos. Labai svarbu, kad krituliai nepatektų į plokščiojo stogo konstrukcijas. Patvarių ir atmosferos poveikiui atsparių įlajų galite įsigyti internetu Lemora.lt. Asortimente rasite įprastų nešildomų įlajų bituminiam stogui, kurių korpusai gaminami iš smūgiams atsparaus polipropileno. Jei vis dėlto nuspręsite įrengti šildomą vandens surinkimo sistemą, galite įsigyti ir atitinkamų įlajų, kurios neeikvos daug elektros energijos, o tarnaus nepriekaištingai. Be to, kartu galite įsigyti ir reikiamų sraigtų bei kaiščių, skirtų plokščiam stogui montuoti ir šiltinti. Užsukite į Lemora.lt – čia rasite sprendimų kiekvienam individualiam atvejui.

  • Apkrovas laikantys lakštai (paklotas)

    Apkrovas laikantys profiliuoti lakštai yra pagaminti iš aukštos kokybės žaliavų ir yra skirti komercinių, žemės ūkio bei pramoninių pastatų stogams. Šiuolaikiniuose statybos projektuose šie trapecinės skardos paklotai naudojami kartu su kitomis medžiagomis ir kitais profiliais taip sudarydami daugiasluoksnę stogo konstrukciją. Galima rinktis iš įvairių profilių, padengimų ir apdailos variantų, todėl apkrovas laikantys lakštai suteikia daugybę projektavimo galimybių. Įvertinant laiką ir montavimo greitį, tai vienas ekonomiškiausių stogo įrengimo būdų tiek naujos statybos, tiek ir rekonstrukcijos projektuose.

     

    Siūlome Jums mūsų specialistų paslaugas - jie parinks labiausiai tinkančius Jūsų projektui profiliuoto plieno paklotus bei paruoš tikslius lakštų išdėstymo darbo brėžinius.

  • Lietaus vandens surinkimo sistemos

    Lietaus nuvedimo sistema

    Lietaus nuvedimo sistema skirta lietaus ir tirpstančių kritulių vandens nutekėjimui nuo stogo, namo sienų ir pamato apsaugai nuo drėgmės, bei pastato fasado užbaigtumo vaizdui.

    Be to, žmonės, norintys taupyti vandenį, gali nukreipti lietaus vandenį į lietaus surinkimo talpas, kuri tarnaus kaip sodo laistymo rezervuaras.

    Kur galima montuoti lietaus sistemą?

    Lietaus nuvedimo sistemos pritaikytos naudoti su visų tipų stogo dangomis ( plieninės dangos, šiferis, molinės ar keramikinės čerpės, ir kita).  Lietaus sistema tinka ant bet kokio šlaitinio stogo, tiek naujiems, tiek renovuojamiems, tiek privatiems ar visuomeniniams pastatams. 

    Kokie lietaus sistemų tipai (iš ko pagaminta lietaus nuvedimo sistema)?

    Lietaus sistemos gali būti pagamintos iš :

    1. PVC (plastikinės sistema) – tai pigiausia, lengvai montuojama, gali būti dažoma. PVC lietaus sistema nerūdija, bet yra pakankamai trapi, ypač žemoje arba kaip tik ypač aukštoje temperatūroje. Gali pasižeist, suskilti ypač esant dideliam vėjui, lietui ar sniego apkrovai.
    2. Aliuminė lietaus sistema – tai nebrangi, turinti nemažai spalvų lietaus sistema. Iš minusų galima paminėti, kad nusitrynus lengvai gali būti pažeistas padengtos emalė sluoksnis ir prasidėti paviršių korozija, taip linkusi kraipytis dėl staigių temperatūros šuolių (pvz. žiemą pašildžius saulei)
    3. Plieninė lietaus nuvedimo sistema- tai pati populiariausia sistema Lietuvoje. Pagaminta iš aukščiausios kokybės plieno su cinko danga. Visos detalės iš abiejų pusių padengtos specialia danga su polimeriniais grūdais, kurie ypač padidina paviršiaus atsparumą. Mes prekiaujame RUUKKI (Suomija) ir BUDMAT (Lenkija) aukščiausios kokybės cinkuoto plieno su išoriniu polimeriniu padengimu lietaus nuvedimo sistemomis, kurios suteikiamos ilgalaikės garantijos (nuo 30m.)
    1. Lietaus sistema iš vario- niekada nerūdijanti, nereikia dažyti, ilgaamžė ( teisingai sumontuota tarnauja virš 100 metų), tuo pačiu tai pati prabangiausia lietaus nuvedimo sistema.

    Kaip pasirinkti lietaus sistemos (latako ir lietvamzdžių) matmenis?

    Išmatuokite kiekvieną stogo šlaitą.  

    stogo šlaitas  iki 125m2, tada galima naudoti 125 mm lataką ir 90 mm lietvamzdį, jeigu vienas šlaitas yra  nuo 125m2 iki 200m2, tada rekomenduojame  150mm lataką ir 100mm lietvamzdį.

    Kaip išdėstyti lietvamzdžius (kiek santakų reikia)?

    Skaičiuokite, kad vienu lietvamzdžiu gali nutekėti 10 metrų ilgio latake surinktas vanduo. Jei stogas valminis, ilgojoje kraštinėje reikia įrengti du lietvamzdžius ir 125 mm pločio lataką. Naudokite stogo plotą atitinkančius latakus. 

    Kokios pagrindinės lietaus nuvedimo detalės?

    Lietaus nuvedimo sistemą sudaro:

    1. Latakas- horizontalus elementas, skirtas nuo stogo subėgančio vandens pašalinimas
    2. Lietvamzdis- vertikalus elementas per kurį vanduo nubėga iš latako  į lietaus kanalizaciją
    3. Santaka- jungia lataką su lietvamzdžiu
    4. Viršutinės ar apatinės alkūnės- skirta lietaus sistemos pritaikymui prie objekto ypatybių
    5. Latako priedai – galiniai dangteliai, vidiniai ar išoriniai kampai, latako jungtys, latako laikokliai
    6. Lietvamzdžio priedai- lietvamzdžio laikikliai, lietvamzdžio jungtys, trišakis ( sujungti 2 sistemas į vieną), vandens gaudytuvas, skirstytuvas

    Kiek laiko tarnaus lietaus nuvedimo sistemos? 

    Jeigu prižiūrėsite, tarnaus labai ilgai. Standartiškai garantijos suteikiamos , PVC lietaus sistemos – 10-20 metų, aliuminio 15-25metai, cinkuota plieninė lietaus nuvedimo sistema laikys ne mažiau nei 30 metų, o ilgiausiai tarnaus lietaus nuvedimo sistema iš vario- daugiau nei 100 metų (jeigu bus tik teisingai sumontuota) 

    Ar galima susimontuoti pačiam lietaus nuvedimo sistemą?

    Taip, žinoma. Mūsų parduodamos sistemos yra kruopščiai apgalvotos ir pagamintos labai tiksliai, tad jeigu mokate naudotis montavimo instrukcija ir nebijote aukščio Jūs galite susimontuoti lietaus nuvedimo sistemą patys.

    Kur rasti lietaus nuvedimo montavimo instrukciją?

    Ruukki montavimo instrukcija

    Budmat montavimo instrukcija

  • Kaminų sistemos

    Kaminų sistemos – užtikrinkite saugų namų šildymą be jokių rūpesčių. Įsigykite pilnai sukomplektuotų kaminų sistemų, kurios susideda iš aukštos kokybės šamotinio įdėklo, ugniai atsparios vatos sluoksnio ir keramzitbetonio bloko. Šildymo sistemos – vienos rizikingiausių Jūsų namuose, todėl patikimi gamintojai užtikrina sistemų atsparumą ne tik ugniai, bet ir drėgmei bei rūgštims. Fibo kaminai turi papildomą vidinę vėdinimo sistemą, todėl izoliacinė vata visada išlieka sausa. Stabilumui užtikrinti gamintojai sukūrė dvi atskiras sistemas – šamotinis įdėklas ir keramzitbetonio modulinis blokas dirba individualiai, nesudarydamos trinties ir spaudimo. Schiedel ir Fibo kaminų sistemas galite naudoti visų paskirčių pastatuose – tiek individualiuose namuose, vasarnamiuose ar pirtyse, tiek ir administracinės paskirties objektuose. Asortimente taip pat rasite visas montavimui reikalingas priemones: klijų, pajungimo angos aklių, įklijų ir kitų, tad kaminą įrengsite greitai ir paprastai. Apsilankykite internetinėje parduotuvėje Lemora.lt ir jau šiandien įsitikinkite puikiu geros kainos ir kokybės santykiu.


    Kam skirtas kaminas?


    Kamino pagrindinė funkcija yra dūmų pašalinimas iš patalpos į išorę, tačiau šiuolaikinės kaminų sistemos gali turėti papildomų funkcijų.

    Kaminų sistemos gali būti kelių angų. Per vienas angas yra šalinami dūmai, per kitas angas paduodamas oras ar įrengiama patalpų ventiliacija.

    Projektuojant namus dažnai pasirenkamos kaminų sistemos, kuriose kiekviena anga atlieka tam tikrą funkciją. Pavyzdžiui, į vieną angą gali būti pajungtas katilinės katilas, į kitą angą - židinys, į trečią ir ketvirtą - oro padavimas, į sekančias - pajungti namo ventiliacijos kanalai.


    Tvarkingas kaminas = saugumas


    Dažniausiai pasitaikanti gaisrų priežastis yra netvarkingas arba neišvalytas dūmtraukis. Kūrenant netinkamai išdžiovinta mediena ant kamino sienelių kaupiasi suodžių sluoksnis, kuris esant nedidelei temperatūrai nepasišalina ir po kurio laiko virsta derva (smala). Susikaupus kritiniam kiekiui, derva gali užsidegti, o degimo metu kamino temperatūra gali pakilti virš 1000 °C. Nuo  užsidegusio kamino gali užsiliepsnoti perdangos ar stogo konstrukcijos.

    Dar labai dažna šildymo sezono problema yra apsinuodijimas smalkėmis dėl nesandaraus kamino. Kiekvienais metais Lietuvoje dėl šios priežasties įvyksta keli mirtini atvejai. Todėl privaloma teisingai parinkti, technologiškai sumontuoti ir nuolat prižiūrėti kaminą.


    Kaminų rūšys

    Lemora.lt internetinėje parduotuvėje rasite modulinių ir keraminių kaminų sistemas.


    Kaip pasirinkti kamino diametrą (skerspjūvį)?


    Kamino diametras visada būna nurodytas šildymo įrenginio techniniuose reikalavimuose. 

    Dūmtraukio skerspjūvis parenkamas vadovaujantis 1 lentele ir 1 paveikslu, taip pat pagal šildymo įrenginio gamintojo techninius reikalavimus, atsižvelgiant į kuro rūšį, sudaromą slėgį ir šildymo įrenginio galingumą, arba gali būti apskaičiuojamas vadovaujantis LST EN 13384-1 [8.8], LST EN 13384-3 [8.9] serijos standartais. Dūmtraukio skerspjūvis neturi būti mažesnis už šildymo įrenginio degimo produktams šalinti skirto jungiamojo vamzdžio skerspjūvį. Jeigu keletas šildymo įrenginių bus prijungti į tą patį dūmtraukį, jo skerspjūvis neturi būti mažesnis už susumuotą šildymo įrenginiams reikalingą skerspjūvių plotą.


    1 lentelė

    Šildymo įrenginio tipas

    Minimalus dūmtraukio skerspjūvis

    Iki 20 kW galingumo šildymo įrenginys su degimo

    metu uždaroma pakura

    125 mm(1)

    0,012 kv. m(2)

    Iki 30 kW galingumo šildymo įrenginys su degimo

    metu uždaroma pakura

    150 mm(1)

    0,018 kv. m(2)

    Nuo 30 iki 50 kW galingumo šildymo įrenginys

    su degimo metu uždaroma pakura

    175 mm(1)

    0,024 kv. m(2)

    Šildymo įrenginys su degimo metu neuždaroma,

    ne didesne kaip 0,15 kub. m pakura

    200 mm(1)

    0,031 kv. m(2)

    Šildymo įrenginys su degimo metu neuždaroma,

    didesne kaip 0,15 kub. m tūrio pakura arba šildymo

    įrenginys, kurio galingumas didesnis kaip 50 kW

    skerspjūvis parenkamas iš 1 paveiksle pažymėto ploto

    (1) Apvalaus dūmtraukio skersmuo.

    (2) Stačiakampio dūmtraukio minimalus skerspjūvio plotas.


    1 paveikslas. Dūmtraukio skerspjūvio priklausomybė nuo šildymo įrenginio pakuros tūrio ir dūmtraukio aukščio.


    Dūmtraukio aukštis



    Kamino aukštis, kamino išdėstymo schema



    Kur naudojami Schiedel kaminai?


    Schiedel ISOKERN NEM modulinių kaminų sistema yra skirta naudoti židiniams be oro pritekėjimo, pirties kaminams, krosnims, kurių galia neviršija 60kW. Išeinančių dujų temperatūra nuo 150 iki 600 °C. Tai išbaigta ir saugi sistema skirta prietaisams, kūrenamiems natūralia mediena. Svarbu: netinka prietaisams, kūrenamiems dujomis arba skystu kuru!


    Schiedel RONDO PLUS keraminių kaminų sistema - tai trisluoksnė modulinė sistema, skirta dūmams pašalinti iš prietaisų, naudojančių ar nenaudojančių patalpos orą bei naudojančių skystąjį arba kietąjį kurą. Tai viena iš populiariausių kaminų sistemų visoje Lietuvoje.

    • Vidinis sluoksnis (įdėklas) - aukščiausios rūšies rūgštims atspari keramika.
    • Vidurinis sluoksnis - izoliacinė medžiaga, karščiui atspari vata.
    • Išorinis apsauginis sluoksnis - tai išlengvinti betono blokeliai su armavimo kanalais.


    Schiedel ABSOLUT keraminių kaminų sistema tinka visoms kuro rūšims – dujoms, skystam ir kietajam kurui. Absolut tinka naudoti kartu su žemos išmetamųjų dujų temperatūros įrenginiais, idealiai tinka granuliniams katilams. Nerekomenduojamas kaip pirties kaminas dėl kainos.



    Koks Schiedel kaminų blokelių aukštis?

    • Isokern kamino blokelių aukštis - 25 cm.
    • Rondo Plius kamino blokelių aukštis - 33 cm, vidinės keramikos (įdėklo) aukštis - 33 cm.
    • Absolut kamino blokelio aukštis - 33 cm, vidinės keramikos (įdėklo) aukštis - 66 cm arba 133 cm.



    Kaip pasirinkti Schiedel kaminą pagal namo energinę klasę ir patalpas bei kuro rūšį?


    Kaminas pirčiai

    Isokern 160mm (diametras), Rondo Plus 140mm.


    B ir žemesnės energetinės klasės namas


    SVETAINĖ:

    • Kaminas krosnelei: Rondo Plus 160, Isokern 160, Absolut 160
    • Kaminas židiniui: Rondo Plus 200, Isokern 200, Absolut 200

    KATILINĖ:

    • Kietas kuras
    • Dujų generacinis katilas: Rondo Plus 160-200 su ventiliacija, Absolut 160-200 su ventiliacija.
    • Granulinis katilas: Rondo Plus 160-200 su ventiliacija, Absolut 160-200 su ventiliacija.
    • Biomase kūrenami katilai: Absolut 160-200 su ventiliacija.
    • Dyzelinas: Rondo Plus 140 su ventiliacija, Absolut 140 su ventiliacija.
    • Dujos: Absolut 140 su ventiliacija.


    Energetiškai efektyvus namas, energetinė klasė A, A+


    SANDARI ZONA:

    • Kaminas krosnelei: Absolut 160 su ventiliacija, Isokern AIR.
    • Kaminas židiniui: Absolut 180-200 su ventiliacija.

    KATILINĖ:

    • Kaminai kietam kurui
    • Dujų generacinis katilas: Rondo Plus 160-200 su ventiliacija, Absolut 160-200 su ventiliacija.
    • Granulinis katilas: Rondo Plus 160-200 su ventiliacija, Absolut 160-200 su ventiliacija.
    • Biomase kūrenami katilai: Absolut 160-200 su ventiliacija.
    • Kaminas dyzeliniui katilui: Rondo Plus 140 su ventiliacija, Absolut 140 su ventiliacija.
    • Kaminas dujiniam katilui: Absolut 140 su ventiliacija.

Stogo danga ir jos priedai – vienas svarbiausių namo fasado elementų. Tam, kad Jūsų būstas būtų ilgai bei patikimai apsaugotas nuo nepalankių klimato sąlygų, būtina stogui naudoti tik aukščiausios kokybės medžiagas. Tokių galite įsigyti internetu Lemora.lt – čia rasite šiferio, betoninių, keramikinių, bituminių čerpių, skalūno ir prilydomos dangos bei daug kitų pasirinkimų Jūsų svajonių būstui. Be to, spalvų paletė tokia plati, kad stogo dangą lengvai priderinsite prie namo sienų ar langų rėmų atspalvio. Jei nusprendėte įrengti įprastą šlaitinį stogą, kartu galite įsigyti ir jo priedų – taip sutaupysite daug laiko ir pinigų. Asortimente apstu tvirtinimo bei sandarinimo elementų, kurie garantuos kokybišką ir ilgaamžį rezultatą. Beje, nepamirškite apie lietaus vandens surinkimo sistemą. Ji būtina tam, kad fasadas nepermirktų ir vidun nepatektų drėgmė. Tuo tarpu pasirinkus plokščią stogą, teks pagalvoti apie įlajas, kurios žiemą neužšaltų, o vasarą atlaikytų aukštą temperatūrą. Stogo sistemą užbaigti galite saugia kamino sistema, jei namie planuojate įrengti židinį ar krosnelę. Visas šias prekes už protingą kainą galite įsigyti internetu Lemora.lt