Slaptažodžio keitimas

Processing

Gipso kartono plokštės

FILTRAI:

Žiūrėti tik:

Prekių viso 1 - 28 / 28

Gipso kartono plokštės


Kiekvieną dieną praeiname pro gipso kartono plokštes net nepastebėdami. Jos yra namuose, biuruose, parduotuvėse ir daugelyje kitų vidaus patalpų. Praktiškai nerasime nei vieno namo, kur nebūtų panaudotos gipso plokštės. Gipso kartono plokštės – vienas populiariausių vidaus apdailos sprendimų. Sukurkite modernų namų dizainą naudodami aukštos kokybės gipskartonio plokštes. Jų įsigyti galite Lemora.lt internetinėje parduotuvėje. Asortimente rasite įvairaus ilgio plokščių, kurias išmaniai panaudosite unikaliam interjerui. Rinkdamiesi statybines medžiagas būstui, atkreipkite dėmesį į patalpų specifikacijas. Didesnės drėgmės patalpose montuokite impregnuotas žalias plokštes. Gaisrinės saugos, garso izoliacijos ir fizinio stiprumo reikalavimus keliančiose zonose tvirtinkite mėlynas, atsparias smūgiui arba raudonas, priešgaisrines plokštes. Asortimente taip pat rasite priešvėjinių, užtikrinančių vėjo izoliacinio sluoksnio sandarumą, bei lenkiamų ir grindims skirtų gipso kartono plokščių. Kiekviena plokštė geriausiai atitinka jai keliamus reikalavimus, tad prieš kurdami interjerą pagalvokite apie patalpų naudojimą ir norimus rezultatus. Pasikliaukite gerai žinomais gamintojais, tokiais kaip Knauf, Norgips, Rigips ir kitų patirtimi. Nepraleiskite progos ir pasinaudokite specialiais Lemora.lt pasiūlymais ir sandėliuojamas gipso kartono plokštes atsiimkite jau tą pačią dieną pasirinktame salone.


Gipso kartono plokštės istorija


Gipso kartono plokštės yra viena universaliausių ir dažniausiai naudojamų statybinių medžiagų pasaulyje. Skirtos sienų ir lubų apdailai. 

Gipso plokščių istorija prasidėjo daugiau nei prieš 100 metų. 1881 metais amerikiečių inžinierius Augustine Sackett užpatentavo gipso gamybą, o XX pradžioje Stefan Kelly užpatentavo šiuolaikinio gipso analogą - gipso šerdį tarp kartono sluoksniu iš abiejų pusių. Taip gimė moderni gipso plokštė. Europoje pirmoji moderni gipso kartono plokščių gamykla pradėjo veikti Jungtinėje Karalystėje, Liverpulyje, 1917 m. Nuo 1958 m. Vokietijoje Knauf kompanija atidarė pirmąją gipso plokščių gamybos liniją. Nuo to laiko Knauf kompanija yra viena iš pasaulio lyderių tobulinant gipso kartono plokščių savybes, plokščių montavimo sistemas ir panaudojimo galimybes.


Kaip gaminamos gipso kartono plokštės?


Gipso kartono plokštės gaminamos iš gipso, vandens ir kartono bei priedų, pvz. krakmolo (pagerina kartono lipnumą prie gipso), įvairių silikonų (pagerina atsparumą drėgmei), armuojančio plaušo (pageriną atsparumą) ir pan.


Gipso kartono plokščių gamyba susideda iš kelių etapų:

 • Žaliavos išgavimas ir atvežimas iš karjero.
 • Gipso mišinio reikiamos konsistencijos paruošimas.
 • Plokščių lapų formavimas ir pjaustymas.
 • Plokščių kalibravimas.
 • Gipso plokščių sandėliavimas.


Pagrindinės gipso kartono rūšys pagal Knauf


Gipso kartono plokštė White (balta)

Populiariausia gipso kartono plokštė, naudojama vidaus patalpų įrengimui. Skirta sienų, lubų, pertvarų montavimu, kur nereikalingi specialūs reikalavimai.


Gipso kartono plokštė Green (žalia)

Gipso plokštė naudojama tik normalios drėgmės veikiamose vidaus patalpose, kuriose ilgalaikė santykinė drėgmė neviršija 70%. Pavyzdžiui, gyvenamųjų namų vonios kambariuose, tualetuose ar virtuvėse. Plokštės šerdis impregnuota, todėl jai būdingas mažesnis vandens įgeriamumas.

Itin drėgnoms patalpoms, kur drėgmė laikosi ilgesnį laiką, pvz. baseinai, pirtys ir t.t. (drėgmė virš 70%), vietoj gipso kartono plokščių reikėtų naudoti cementines plokštes Aquapanel.


Gipso kartono plokštė Red (raudona)

Red plokštė - tai specializuota priešgaisrinė gipskartonio plokštė, naudojama konstrukcijoms, kurioms keliami gaisrinės saugos reikalavimai.


Gipso kartono plokštė Blue (mėlyna)

Taip kaip ir Green (žalia), ši gipso plokštė pasižymi atsparumu drėgmei ir ją galima naudoti drėgnose patalpose, tačiau Blue (mėlyna) gipso plokštė dar yra atspari ir ugniai, kaip kad RED (raudona) plokštė, turi labai geras garso izoliacines savybes bei ypatingai gerą atsparumą mechaninėms apkrovoms. Žymiai geriau nei standartinės gipso plokštės laiko konsolines apkrovas, tai yra ant jų galima kabinti sunkius daiktus.


Gipso kartono plokštė Brown (ruda)

Speciali 12,5 mm storio ir ypač storu kartono sluoksniu dengta gipskartonio plokštė, skirta sausosioms grindims įrengti.


Gipso kartono plokštė Silentboard (garso izoliacinė)

Knauf Silentboard ypač didelės masės gipskartonio plokštė, naudojama sistemose, kurioms keliami patys aukščiausi garso izoliacijos bei gaisrinės saugos reikalavimai. Tinkama visose vidaus patalpų įrengimo srityse. Pavyzdžiui, pertvaroje, kur naudojama iš abiejų pusių po 2 plokštes White, maksimaliai galima sulaikyti 45 db, o sistemoje, kur naudojama po 2 Silentboard plokštes iš abiejų pusių, galima pasiekti iki 72 db garso izoliavimą.


Gipso karto plokštės Knauf Cleaneo (akustinės)

Naudojama lubų sistemose patalpų akustikai ir garso absorbcijai pagerinti (garso aidėjimui sumažinti).Gipso kartono plokščių pagrindinės savybės:

 • Stabilumas
 • Garso izoliacija
 • Greitas įrengimas
 • Mažas svoris
 • Atsparumas drėgmei


Gipso kartono plokščių svoris


Lyginamos Knauf plokštės, kurių storis 12,5 mm:

 • Gipso kartono plokštė White (balta) 8,5 kg/
 • Gipso kartono plokštė Green (žalia) 8,5 kg/
 • Gipso kartono plokštė Red (raudona) 10,22 kg/
 • Gipso kartono plokštė Blue (mėlyna) 12,8 kg/
 • Gipso kartono plokštė Silentboard (garso izoliacinė) 17,5 kg/Kuo skiriasi gipso kartono plokštės vieno gamintojo nuo kito? Arba kodėl skiriasi kainos?


Jeigu projekte nenurodomos specialios sąlygos dėl garso ar gaisro apsaugos, tai iš principo visų gamintojų tos pačios rūšies gipso kartono plokštės atliks tą pačią funkciją. Pagrindinis skirtumas yra medžiagos tankis, kuris priklauso nuo iškastinio gipso sudėties ir papildomų priedų. Pvz., kuo mažesnis tankis, tuo plokštė yra mažiau atspari mechaniniam poveikiui (smūgiams), taip pat jos mažesnės garso izoliavimo ir sugerties bei priešgaisrinės savybės.