Mineraliniai rišikliai pagal DIN EN 197-1 ir DIN EN 459-1 bei mineraliniai užpildai pagal DIN EN 13139
20 kg maišai
Smėlio spalvos
Laikyti originalioje, uždaroje pakuotėje, sausoje vietoje, saugoti nuo drėgmės. Produktas galioja 12 mėnesių.
Sanavimo (restauracinio) tinko skiedinys (R) pagal DIN EN 998-1
Atitinka WTA duomenų lapo 2-9-20/D reikalavimus
Histolith®Trass-Vorspritzputz
Histolith®Trass-Porengrundputz
Histolith®Feinputz
Paruošiamieji darbai:
Palanges ir pristatytas konstrukcines dalis apklijuoti. Stiklo, keramikos, klinkerio, natūralaus akmens, lakuotus ir anoduotus paviršius kruopščiai apdengti.
Drėgnas ir išsikristalizavusių druskų pažeistas mūras pastato išorėje ir vidaus patalpose.
Naudojimo apribojimai:
Histolith®Trass-Sanierputz sistema netinka su žeme besiliečiančių pastato elementų sandarinimui nuo slėginio, stovinčio vandens ir gruntinės drėgmės. Tokiais atvejais paviršius pirmiausia turi būti apdorojamas tinkamomis sandarinimo priemonėmis. Tai taikytina ir esant labai didelei mūro drėgmei dėl kylančios drėgmės. Cokolio srityje neturi būti tiesioginio sąlyčio su gruntu ar nuogrinda.
Histolith®Trass-Sanierputz sistema neapsaugo nuo žalos, atsirandančios dėl dažno rasos taško svyravimo.
Pažeistą tinką pašalinti ne mažiau kaip per 80 cm nuo pažeistos vietos.
Pašalinti seną atsilupusį, druskų pažeistą tinką.
Pašalinti visas trupančias daleles, purvą, dulkes, senus bituminės dangos sluoksnius ir kitas sukibtį mažinančias daleles.
Pažeistas mūro siūles pagilinti mažiausiai 20 mm.
Mūrą kruopščiai mechaniškai nuvalyti. Gruntinis tinko sluoksnis turi išlaikyti apkrovas.
Stipriai įgeriantį mūrą sudrėkinti (kad būtų matiškai drėgnas).
Ne mažiau kaip pusę pagrindo ploto padengti purškiamuoju tinku Histolith®Trass-Vorspritzputz, tuomet leisti paviršiui džiūti mažiausiai 24 val., kol jis taps šviesios spalvos.
Apatinio tinko, pvz. Histolith®Trass-Porengrundputz, sluoksniai turi būti gerai sukibę su pagrindu ir pašiurkštinti.
Laikytis VOB dalies C, DIN 18350 nuorodų.
Medžiaga maišoma galingu, lėtaeigiu maišytuvu arba nepertraukiamo veikimo maišytuvais, įpylus švaraus, šalto vandens ir maišant, kol masė pasidaro be gumulų. Skiedinys paliekamas bręsti 3-5 minutes. Tuomet visą masę reikia dar kartą permaišyti. Jei reikia, skiedinio konsistenciją po brandinimo galima pakoreguoti, įpilant šiek tiek vandens. Paruoštas skiedinys yra tinkamas dengti apie 2 val., priklausomai nuo atmosferos sąlygų. Sukietėjusio skiedinio jokiu būdu negalima pakartotinai skiesti vandeniu.
Prieš pradedant tinkuoti, medžiagą gerai išmaišyti ir dengti rankiniu būdu arba mašinomis. Sluoksnio storis turi būti tolygus. Nutinkuotą paviršių grubiai išlyginti tiesikliu ir (arba) aliuminiu lotu.
Kad antrasis Histolith®Trass-Sanierputz sluoksnis geriau sukibtų, pirmąjį sluoksnį, kol paviršius dar matiškai drėgnas, horizontaliai "peršukuoti" dantytąja mentele arba tinko šukomis. Antrajam Histolith®Trass-Sanierputz sluoksniui sukietėjus, paviršių pašiurkštinti tinkavimo grotelėmis. Neužtrinti ir nesutankinti per stipriai.
Tiesiant elektros laidus tose vietose, kuriose naudojama Histolith®- Sanierputz sistema, negali būti naudojami gipsiniai glaistymo mišiniai.
Sluoksnio storis:
Sistemą taip pat galima papildomai padengti Histolith®Feinputz. Kai bendras tinko sluoksnių storis didesnis nei 30 mm, visada kaip mūrą išlyginantis pagrindo tinkas naudojamas Histolith®Trass-Porengrundputz.
Išorės paviršius būtina nudažyti. Nutinkuotą paviršių dažyti tik labai gerai vandens garus praleidžiančiais dažais. Rekomenduojama naudoti Histolith®Dispersionssilikatfarben ar Histolith® Kalkfarben. Paviršių papildomai apdorojus Histolith®Fluat, sumažėja kalkių išsiskyrimo rizika.
Čia nurodytos orientacinės sąnaudos. Apskaičiuojant realias sąnaudas, reikia atsižvelgti į nukrypimus, priklausančius nuo objekto ir darbo proceso specifikos.
Dengiant paviršius ir jiems džiūstant, aplinkos ir pagrindo temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +5°C ir ne aukštesnė kaip +30 °C. Negalima dengti tiesioginių saulės spindulių apšviestų paviršių, pučiant vėjui, esant rūkui arba dideliam oro drėgnumui. Žr. Vokietijos tinkuotojų sąjungos atmeną „Tinkavimas, šiltinimas, glaistymas, dažymas esant aukštai ir žemai temperatūroms".
Esant nepalankioms oro sąlygoms, reikia imtis tinkamų priemonių, siekiant apsaugoti ką tik padengtą fasado paviršių.
Kad paviršius nesutrūkinėtų, kol tinkas džiūsta, vidaus patalpose negalima jungti šildymo. Rūsiuose, ypač vasarą, atliekant tinkavimo darbus ir netrukus po tinkavimo, būna labai didelė drėgmė. Drėgmę patalpose reikia pašalinti, kad tinkas galėtų išdžiūti. Drėgmę pašalinti galima patalpas vėdinant, sausinant, ir, jei reikia, atsargiai šildant. Džiūvimo metu santykinė oro drėgmė turėtų būti mažesnė nei 70 %.
Džiūvimo trukmė priklauso nuo temperatūros, drėgmės, oro judėjimo, saulės spindulių ir dangos storio. Todėl ši informacija yra tik rekomendacinio pobūdžio.
Džiūvimo trukmė, prieš dengiant kitą tinko sluoksnį:
Džiūvimo metu paviršius reikia saugoti nuo per greito išdžiūvimo. Jei reikia, džiūvimo metu paviršius lengvai drėkinti.
Baigus darbą, įrankius iš karto nuplauti vandeniu, laikantis visų instrukcijų.
Ši prekė dar nėra įvertinta.